Dřevěné brikety

Hledáte kvalitní, levné a ekologické palivo s vysokou výhřevností? Naše dřevěné ekobrikety Vám poskytnou to nejpříjemnější teplo pro Váš domov.

Dřevěné brikety pro krbová kamna Dřevěné brikety jako zdroj kvalitního tepla Dřevěné brikety
 

Dřevěné ekobrikety vyrábíme z čisté BIOMASY a to z pilin, které vyprodukujeme při výrobě nábytku. Výroba ekobriket probíhá tak, že se dřevní odpady nejprve podrtí na jemnou frakci, dále se vysuší na minimální vlhkost a nakonec se slisují vysokým tlakem a teplotou do výlisků o vysoké hustotě.

Dřevěné ekobrikety jsou náradou fosilních paliv

Dřevěné brikety jsou plnohodnotnou ekologickou náhradou fosilních paliv jako jsou uhlí a plyn. Jsou vyráběna z čisté, nekontaminované dřevní hmoty bez použití jakýchkoliv škodlivých příměsí a pojiv. Jejich výhřevnost (18,5 – 19 Mj/kg) je vyšší než u hnědého uhlí a to díky malé zbytkové vlhkosti v rozmezí 8 - 10 % (posekané dřevo pod přístřeškem vyschne za dva roky pouze na 15 - 20 % a dosáhne tím výhřevnosti jen 14,3 MJ/kg).

Dřevěné ekobrikety využijete do posledního zbytku

Mají nízký obsah popela od 0,3% do 1%, který je pak výborné minerální hnojivo na zahrádku. Obsahuje mimo jiné také dusík, fosfor, draslík, vápník, hořčík, hydroxid draselný, kysličník křemičitý, kyselinu fosforečnou a důležité stopové prvky.

Jsou velkým ekologickým přínosem pro životní prostředí. Neobsahují žádná pojiva ani síru, halogeny či těžké kovy.

Nejkvalitnější bukové ekobrikety pro Váš krb

Nejkvalitnější dřevěné ekobrikety, které mají tmavou barvu bukového dřeva, jsou určeny speciálně pro krby a kachlová kamna, citlivá na poškození vyzdívky od nedosušeného dřeva a jiná topidla s menším přikládacím otvorem a ohništěm, která potřebují velmi kvalitní palivo, dávající pomalý a rovnoměrný žár s dlouhou dobou žhnutí.

Základní parametry dřevěných briket:

  • Slisování: až 1270 kg/m3
  • Výhřevnost: 18,7 MJ/kg
  • Obsah popele: jen 0,37%
  • Obsah vody: jen 8,8%

Výrobek vyhovuje normě: DIN 51731 (r.n.5H079), ÖNORM M7135 (r.n.N2004179)

Balení: 10kg v recyklovaných PE obalech.

Cena: 4.900,- Kč/t

Při větším odběru možnost slevy.

Nakupte dřevěné ekobrikety u nás!

Nakupte dřevěné ekobrikety u nás. Garantujeme Vám kvalitu, dobrou cenu a při větších odběrech dodávku zdarma až do Vašeho domu!

Objednejte si kvalitní palivo a ušetřete na svém vytápění ješte dnes. Ohledně své objednávky volejte na číslo +420 585 345 135 a nebo odešlete následující formulář a my Vás budeme kontaktovat.

Kontaktní formulář:Ochrana proti spamu:
pt tisc sto tyicet devt